بهبود میل جنسی با مصرف گیاهان دارویی

carpal tunnel syndrome treatment درمان سندروم تونل کارپال طب سوزنی
اثربخشی طب سوزنی بر درمان سندروم تونل کارپال
6 نوامبر, 2022
dry skin treatment درمان خشکی پوست طب سنتی
پیشنهادات طب سنتی برای خشکی پوست در فصل سرما
21 نوامبر, 2022
Improve libido بهبود میل جنسی

طبیعی است که میل جنسی شما در برحه‌های مختلف زندگی تغییر کند، بنابراین اگر نگران کاهش ناگهانی میل جنسی هستید، بدانید که این اتفاق می‌تواند برای هر کسی و در هر مرحله از زندگی اتفاق بیافتد. اگر میل جنسی پایینی دارید، مکمل‌ها، غذاها و تغییراتی در شیوه زندگی وجود دارد که می‌تواند به افزایش میل جنسی و افزایش رضایت و کیفیت رابطه جنسی کمک کند.

کارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید در زندگی روزمره خود انجام دهید تا به شما کمک کند. این رویکردهای طبیعی را در نظر بگیرید:

• میوه های مقوی جنسی بخورید مانند موز، انجیر و آووکادو

• مقداری شکلات بخورید

گیاهان دارویی را امتحان کنید، مانند سیر، ریحان و عصاره جینکو بیلوبا

• اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

• مصرف الکل خود را محدود کنید

• مصرف کمتر غذاهای چرب و افزایش مصرف پروتئین

• استرس خود را کاهش دهید

• باندازه کافی بخواب

• در روابط خود اعتماد ایجاد کنید

• برای رابطه جنسی خود وقت و برنامه منظم تعیین کنید

• با پزشک مشورت کنید

در ادامه به برخی گیاهان دارویی که بطور اختصاصی برای بهبود میل جنسی مفید هسنند اشاره می‌شود:

دفعه بعد که تصمیم گرفتید برای یک شام رمانتیک بنشینید، کمی ریحان یا سیر به غذای خود اضافه کنید. بوی ریحان حواس را تحریک می‌کند. سیر نیز یکی از گیاهان دارویی مهم در طب سنتی است که حاوی مقادیر زیادی آلیسین است که به عنوان یک گشادکننده عروق برای افزایش جریان خون عمل می‌کند. ادعا می‌شود این اثرات به طور بالقوه می‌تواند به افراد مبتلا به اختلال نعوظ (ED) کمک کند.

نشان داده شده است جینکو بیلوبا، که یکی از گیاهان دارویی در طب سنتی چینی است، اختلال عملکرد جنسی را در زنان یائسه بهبود می‌بخشد. تصور می شود که این به دلیل تأثیر جینکو بیلوبا بر جریان خون بدن و بافت ماهیچه صاف باشد.

یوهیمبین یک آلکالوئید موجود در پوست درخت همیشه سبز غرب آفریقا، به طور مشابه با ویاگرا عمل می‌کند. برخی مطالعات نشان می‌دهد که پوست یوهیمبین می‌تواند در حفظ نعوظ کمک کند. همچنین کیفیت نعوظ را افزایش می‌دهد و در صورت ترکیب با سایر درمان‌ها می‌تواند عملکرد جنسی را بهبود بخشد. با این حال، محققان می‌گویند هیچ معادل طبیعی برای مطابقت با ویاگرا وجود ندارد. بر اساس یک مطالعه مروری در سال 2021، این درمان‌های نوظهور جدید می‌توانند برای افرادی که به درمان‌های دیگر برای اختلال نعوظ پاسخ نمی‌دهند مفید باشد، اما همچنان تحقیقات با کیفیت بالاتری مورد نیاز است.

ماکا گیاهی بومی پرو است و با گیاه جینسینگ مشابهت دارد. و از دیرباز اعتقاد بر این بود که ریشه ماکا میل جنسی را افزایش می‌دهد. برخی از مطالعات نشان دادند که ریشه ماکا به طور مثبت بر میل جنسی مردان مستقل از سطح تستوسترون آنها تأثیر می‌گذارد.

شنبلیله نیز یکی از گیاهان دارویی شناخته شده است که به میل جنسی کمک می‌کند. یک کارآزمایی بالینی تصادفی در سال 2011 با مردان سالم 25 تا 52 ساله به این نتیجه رسید که شنبلیله ممکن است بر میل جنسی مردان تأثیر بگذارد و به حفظ سطح طبیعی تستوسترون کمک کند. مطالعه دیگری در سال 2016 نشان داد که عصاره دانه شنبلیله به بهبود عملکرد جنسی در مردان سالم میانسال و مسن کمک می‌کند.

یک مطالعه بالینی در سال 2009 که هورمون استرس ترشح شده توسط 30 نفر را طی یک دوره دو هفته‌ای مصرف شکلات ردیابی کرد، نشان می‌دهد که شکلات ممکن است سطح اضطراب و استرس شما را کاهش داده و کمک کند احساس شادی بیشتری داشته باشید که می‌تواند به داشتن رابطه جنسی مکرر و لذت بخش کمک کند. به علاوه، شکلات تلخ حاوی فلاونوئیدهایی است که با سایر فواید سلامتی مرتبط است، پس چرا آن را امتحان نکنید!

خارخاسک (Tribulus terrestris) از جمله گیاهان دارویی رایج در طب سنتی چینی و آیورودا است. این گیاهی است که به طور گسترده به عنوان یک مکمل ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای کمک به افزایش سطح تستوسترون و بهبود میل جنسی مشهور است. به نظر می‌رسد که این گیاه میل جنسی را هم در مردان و هم زنان افزایش می‌دهد.

جینسینگ – به خصوص جینسینگ قرمز – می‌تواند میل جنسی را افزایش داده و عملکرد رابطه جنسی را بهبود بخشد. علاوه بر این، این گیاه می‌تواند تولید اکسید نیتریک را افزایش دهد.. این گیاه گردش خون را افزایش می‌دهد و بنابراین مستقیماً برای درمان اختلال نعوظ مفید است.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱