طب سوزنی

طب سوزنی یک روش با قدمت چندهزار ساله در شرق آسیاست. در آن زمان، سوزن‌ها از سنگ یا استخوان ساخته می‌شدند و به آن Bian می‌گفتند که به معنی ابزار تیز و باریک برای درمان است. اولین متون طب سوزنی به بیش از 200 سال قبل از میلاد بر‌می‌گردد و در آن متون به توصیف کانال‌های انرژی، رابطه آن‌ها با اندام‌های مختلف، عملکرد نقاط طب سوزنی و ... پرداخته شده است. با این حال طب سوزنی از پیشرفت‌های 100 سال اخیر در حوزه پزشکی جا نمانده و هر روزه تحقیقات وسیع در چین و اروپا و آمریکا و سایر کشورها در زمینه درمان طب سوزنی انجام می‌شود. خوشبختانه اعتبار علمی این روش در موسسات مهم سلامت جهان از جمله سازمان جهانی بهداشت، موسسه سلامت امریکا، موسسه سلامت انگلستان و ... تایید شده است و تحقیقات در این زمینه اعتبار بسیار خوبی دارند.

طب سوزنی


طب سوزنی روش‌های تخصصی زیادی دارد که طب سوزنی چینی، طب سوزنی غربی، آریکولارتراپی، الکتراکوپانچر، لیزرآکوپانچر، سگمنت تراپی، طب فشاری و ... بعضی از این روش‌ها هستند. متخصصین طب سوزنی با استفاده از روش‌های مختلف سعی می‌کنند عواملی که موجب توقف یا برهم خوردن توازن انرژی چی (chi) در اطراف کانال‌های انرژی بدن شده است را مجددا متعادل کنند و به این وسیله بیماری مورد نظر را درمان کنند یا درد آن ناحیه را برطرف سازند. طب سوزنی همچون تمام روش‌های درمان پزشکی در درمان برخی بیماری‌ها قوی‌تر عمل می‌کند و از کاربرد بالاتری برخوردار است. البته گاهی مواقع امکان تلفیق دو یا چند روش درمانی وجود دارد که این موضوع کاملا بستگی به تبحر متخصص طب سوزنی دارد.

آیا طب سوزنی عوارض یا دردناکی دارد؟


طب سوزنی تقریبا عوارضی ندارد. درمان طب سوزنی یک روش تعادلی است که بی‌تعادلی بدن را درمان می‌کند و سبب تسکین درد و درمان بیماری ناحیه موردنظر می‌شود. بنابراین اگر درمان با طب‌سوزنی توسط یک متخصص متبحر طب سوزنی انجام شود هیچگونه عوارضی نخواهد داشت. روش درمانی طب سوزنی درد زیادی ندارد. سوزن‌های طب سوزنی بسیار ظریف هستند و باعث ایجاد درد در بیمار نمی‌شود. لازم بذکر است افرادی که از سوزنی ترس دارند می‌تواندد با کمک روش لیزر طب سوزنی به درمان خود بپردازند.

طب سوزنی کدام بیماری‌ها را می‌تواند درمان کند؟


طبق اعلامیه سازمان جهانی بهداشت طب سوزنی برای درمان بیش از 100 بیماری کاربرد دارد که از جمله این بیماری‌ها عبارتند از:

  • بیماری‌های مغز و اعصاب مانند میگرن، افسردگی، اضطراب و بیخوابی
  • چاقی، لاغری و کم کردن سایز
  • اقدامات پوست و زیبایی مانند جای جوش صورت
  • نازایی و ناباروری
  • کبدچرب، تخمدان پلی کیستیک، روده عصبی و مثانه عصبی
  • فلج سکته مغزی و کوتاهی قد
  • پرخوری عصبی و اعتیاد به سیگار
  • دیسک کمر ، سیاتیک، آرتروز و روماتیسم
  • گرفتگی، دردهای ماهیچه‌ای و آسیب‌های ورزشی
  • لیفت بدن و صورت و ریزش مو

برای درمان با طب‌سوزنی چه باید بکنیم؟


برای شروع پروسه درمان در ابتدا با مطب تماس گرفته شود و وقت مشاوره تعیین شود. بعد از معاینه اولیه در صورتی که بیماری قابل درمان با روش‌های طب‌سوزنی باشد اعلام می‌گردد (اگر به غیر از روش طب سوزنی، روش‌های بهتری برای درمان وجود داشته باشد به بیمار گفته خواهد شد). در ادامه معاینات تکمیلی انجام شده و پلن درمانی بیمار مشخص می‌گردد. روش‌های مختلف طب سوزنی تعداد جلسات مختلف و با فاصله زمانی متفاوتی دارند که کاملا بستگی به بیمار و میزان سوخت و ساز بیمار ارتباط دارد. لازم بذکر است که همانند تمام روش‌های پزشکی مدرن یا سنتی، این امکان وجود دارد که بیمار از طب سوزنی نتیجه نگیرد. اما ما در کلینیک طب سنتی سعی می‌کنیم بهترین و موثربترین روش درمانی را معرفی کنیم و درصد بهبودی را طبق تجربیات قبلی و مقالات علمی اعلام کنیم.

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱