اثربخشی طب سوزنی در درمان سلولیت

height increase with acupuncture افزایش قد با طب سوزنی
افزایش قد با کمک روش درمانی طب سوزنی
8 ژانویه, 2022
Increase breastfeeding افزایش شیردهی با گیاهان دارویی
گیاهان دارویی مفید برای افزایش شیردهی مادر
17 ژانویه, 2022
cellulite treatment درمان سلولیت طب سوزنی

سلولیت نام پزشکی چربی با ظاهر حفره یا روزن مانند است که معمولاً بیشتر در ران‌ها، باسن و بازوها ظاهر می‌شود. چربی در بافت زیرین پوست جمع می‌شود و ظاهری برآمده به آن می‌دهد که می‌تواند حین لمس نیز ناهموار باشد. اگرچه سلولیت می‌تواند هم در مردان و هم در زنان رخ دهد، اما در زنان شایع‌تر است. سلولیت می‌تواند به دلیل افزایش وزن یا صرفاً به دلیل کشش فیبرهای کلاژن ایجاد شود. سلولیت زمانی ایجاد می‌شود که این فیبرها که چربی را به پوست متصل می‌کنند، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. این باعث می‌شود که بافت همبند در برخی مناطق کشیده شود و در برخی دیگر سفت شود و باعث برآمدگی سلول‌های چربی می‌شود. این توزیع نابرابر چربی در زیر پوست است که به لایه بیرونی ظاهری چروکیده یا فرورفته می‌دهد.

بسیاری از کرم‌ها و پمادهای موضعی موجود در بازار ادعا می‌کنند که به رفع سلولیت کمک می‌کنند، اما این محصولات فقط لایه‌های بالایی پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهند، نه علل زمینه‌ای. متأسفانه برخی افراد بدون توجه به رژیم غذایی و سبک زندگی از نظر ژنتیکی بیش از دیگران مستعد ابتلا به سلولیت هستند، به همین دلیل است که حتی لیپوساکشن نیز همیشه موفقیت آمیز نیست. طب سوزنی ممکن است جایگزین درمانی جامع‌تری نسبت به جراحی، یا روش کمکی برای کسانی باشد که قبلا رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده‌اند. اگرچه طب سوزنی برای درمان سلولیت محبوبیت زیادی پیدا کرده است، تحقیقات بیشتری برای اثبات اثربخشی آن مورد نیاز است.

بسیاری از انواع طب سوزنی در تلاش برای درمان سلولیت استفاده می‌شود، از جمله طب سوزنی سنتی و طب سوزنی با تحریک الکتریکی. تحریک الکتریکی، که اغلب همراه با طب سوزنی استفاده می‌شود، در سال 1934 در چین معرفی شد. این روش برای ارائه جایگزینی برای دستکاری دست که معمولا حین طب سوزنی سنتی انجام می‌شود با هدف ارائه تحریک قوی‌تر و پایدارتر ایجاد شد.

طب سوزنی برای درمان سلولیت

درمان سلولیت با طب سوزنی با قرار دادن سوزن در امتداد مریدین‌های خاص انجام می‌شود که ممکن است بر اساس اندازه، سن و ژنتیک بیمار متفاوت باشد. ویژگی‌های فردی نیز تعیین می‌کند که آیا استفاده از تحریک الکتریکی مورد نیاز است یا خیر. در یک درمان طب سوزنی سنتی، سوزن‌ها ممکن است مستقیماً روی نواحی دارای سلولیت یا در نواحی دورتر قرار داده شوند. هر دو روش در درمان سلولیت مناسب تلقی می‌شوند. اگر متخصص تشخیص دهد که به تحریک الکترونیکی نیاز است، الکترودهای کوچکی که ریزجریان‌های کوچکی را به ناحیه می‌فرستند به سوزن‌ها متصل می‌شوند. متوسط درمان طب سوزنی بسته به نیاز بین 20 تا 40 دقیقه طول می‌کشد.

هدف از درمان سلولیت با طب سوزنی بهبود گردش خون، کاهش استرس، تخلیه و سم‌زدایی بدن با بهبود عملکرد متابولیک سلول‌های بدن است. طب سوزنی تلاش می‌کند تا سلولیت را در منبع آن، با تغذیه بافت‌های همبند پوست در داخل و خارج، هدف قرار دهد.

برای کسانی که به دنبال درمان غیر تهاجمی برای مبارزه با سلولیت هستند، ترکیب موثر طب سوزنی، حجامت و تغذیه فردی ممکن است مسیر مطلوبی باشد، زیرا با هم از درون و بیرون برای کاهش سلولیت کار می‌کنند. طبق طب سنتی چینی، کمبود انرژی طحال می‌تواند باعث عملکرد ضعیف گوارشی شود و اغلب علت اصلی اضافه وزن و سلولیت است. استفاده از طب سوزنی ممکن است انرژی طحال را تقویت کند، در حالی که افزایش کارایی گوارشی معده و عملکرد طحال از طریق تغذیه هدفمند به کاهش سلولیت در منبع آن کمک میکند، استفاده از حجامت، به عنوان یک تحریک فیزیکی برای شکستن توده‌های سرسخت رسوبات چربی عمل کرده، و درمان را کامل می‌کند.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱