افزایش قد با کمک روش درمانی طب سوزنی

insomnia treatment with acupuncture درمان کم خوابی با طب سوزنی
درمان کم‌خوابی و بی‌خوابی با کمک طب سوزنی
2 ژانویه, 2022
cellulite treatment درمان سلولیت طب سوزنی
اثربخشی طب سوزنی در درمان سلولیت
13 ژانویه, 2022
height increase with acupuncture افزایش قد با طب سوزنی

بدن هر انسانی ظرفیت خاص خود را برای رشد در هر سنی دارد. والدین زیادی هستند که نگران افزایش قد فرزندانشان هستند. برای بسیاری از افراد داشتن قد بلندتر می‌تواند باعث اعتماد به نفس بیشتری شود. لذا برای افزایش سریع قد، بسیاری به مصرف انواع مکمل‌ها و داروها روی آورده‌اند که بعضا ممکن است عوارض جانبی نیز بهمراه داشته باشد. اگرچه به غیر از توجه به سلامت و تغذیه طی دوره رشد تقریبا هیچ راه متعارف دیگری برای کمک به افزایش قد وجود ندارد. با اینحال بنظر می‌رسد، طب سوزنی و طب فشاری حرف‌های جدید در این مورد داشته باشند.

طب فشاری یک روش درمانی باستانی طب سنتی چینی است که قدمت آن به هزاران سال پیش باز می‌گردد. این روش از طب سوزنی مشتق شده است، روشی مشابه که از سوزن برای تحریک نقاط مشخصی در بدن استفاده می‌کند، که به عنوان "نقاط طب سوزنی" شناخته می‌شوند. هم در طب سوزنی و هم در طب فشاری، اعتقاد بر این است که در صورت عدم تعادل انرژی، ممکن است فرد بیمار شده یا اتفاقات غیرطبیعی برای بدنتان بیفتد. این روش‌های درمانی راهی برای بازگرداندن تعادل فراهم می‌کنند. بسیاری از افراد فقط به این دلیل به طب فشاری روی می‌آورند که می‌توان آن را به راحتی در خانه و بدون نظارت انجام داد.

بر اساس نظر برخی متخصصان سه چیز برای افزایش قد لازم است. بهبود تغذیه و کیفیت هضم و جذب غذا، تولید هورمون HGH مقدار مناسب (HGH هورمون رشد انسانی است که مسئول افزایش قد است) و تقویت استخوان‌ها.

عوامل موثر در رشد نامناسب قد

عوامل موثر در رشد نامناسب قد: کمبود ویتامین به دلیل کمبود کلسیم. شروع افزایش قد کودکان در سنین معینی آغاز می‌شود. در چنین سنی مهم است که رژیم غذایی غنی از کلسیم به آنها داده شود. به کودکان شیر، پنیر، بادام داده شود تا کمبود کلسیم بدن برطرف شود.

کودکان باید حداقل 15 تا 20 دقیقه در معرض نور خورشید باشند. ما ویتامین D را از پرتوهای خورشید دریافت می‌کنیم و این کار باعث افزایش تراکم استخوان و تسریع رشد آنها می‌شود. امروزه نسبت به قبل فعالیت بدنی کودکان بسیار کاهش یافته است. این در حالی است که برای افزایش قد لازم است ورزش‌های منظم به خصوص حرکات کششی انجام دهند. هورمون رشد به طور معمول از غده هیپوفیز ترشح می‌شود. اگر هورمون به مقدار کمتری در بدن شما ترشح شود، رشد قد متوقف خواهد شد. در چنین شرایطی نقاطی از بدن که غده هیپوفیز را در طب سوزنی فعال می‌کند می‌تواند به افزایش قد کمک کند.

اثر طب سوزنی در افزایش قد

بر اساس مطالعه‌ایی که در سال 2013 در مجله Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine منتشر شده است، مشاهده شد که استفاده از تکنیک طب سوزنی لیزری (استفاده از لیزر بجای سوزن) قادر است رشد طولی استخوان را در موش‌های نوجوان مورد آزمایش افزایش ‌دهد، که این نشان می‌دهد که طب سوزنی لیزری ممکن است یک مداخله امیدوارکننده برای بهبود پتانسیل رشد برای کودکان و نوجوانان باشد. همچنین در یک مطالعه موردی دیگر که در یونان انجام شده است، نیز مشاهده شد که پس از استفاده از تکنیک طب سوزنی لیزری پس از 4 ماه فرد مورد آزمایش 4 سانتی‌متر افزایش قد داشته است.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱