درمان زود انزالی با طب سوزنی

breast-and-hip-shaping فرم‌دهی باسن و سینه
آیا طب سوزنی برای بهبود سایز فرم سینه و باسن موثر است؟
12 سپتامبر, 2023
crohns-disease-with-acupuncture درمان بیماری کرون
آیا بیماری کرون را با طب سوزنی میتوان درمان کرد؟
30 سپتامبر, 2023
premature ejaculation درمان زود انزالی

premature ejaculation درمان زود انزالی

یکی از مشکلات شایعی که در زمان زندگی زناشویی به آن برخورد می شود، موضوع زودانزالی (Premature Ejaculation) است. این اختلال به تدریج به یک معضل جدی تبدیل شده و تأثیرات مهمی بر زندگی جنسی افراد دارد. انزال زودرس برای بسیاری از مردان مشکل و آزاردهنده است. آمار نشان می دهد که تقریباً یکی از هر سه مرد تجربه این مشکل را داشته اند.

در واقع، زمانی از انزال زودرس یا زودانزالی (Premature Ejaculation) صحبت می شود که مرد، با وجود تحریک و انگیزه جنسی کامل، بلافاصله پس از شروع نزدیکی جنسی به ارگاسم و انزال برسد و از دست دادن توانایی ارضای جنسی همسر خود را تجربه کند.

به تعبیر برخی منابع، زودانزالی وقتی اتفاق می افتد که انزال در کمتر از دو دقیقه بر اساس میل شخص و بدون کنترل او رخ دهد و فرد از زمان انزال و یا کیفیت رابطه جنسی ناراضی باشد. این نارضایتی ممکن است یک طرفه یا دوطرفه باشد. (زمان انزال طبیعی بین 2 تا 6 دقیقه است)

توجه داشته باشید که تعریف زودانزالی در مواردی صدق می کند که زوجین نزدیکی های مرتب و منظمی داشته باشند. در صورتی که ترتیب روابط زناشویی کم باشد، مثلاً یک بار در ماه یا کمتر، تشخیص مشکل زودانزالی مطمئن نخواهد بود.

نحوه درمان زود انزالی با طب سوزنی

نحوه درمان زود انزالی با طب سوزنی به منظور کنترل و بهبود این اختلال جنسی می تواند با استفاده از مکانیسم های مختلفی صورت بگیرد. این مکانیسم ها معمولاً به عواملی مانند ایجاد آرامش، تنظیم ترشح هورمون های مردانه، و کنترل جریان خون به ناحیه آلت تناسلی مرتبط می شوند. در زیر به توضیح برخی از مکانیسم های اصلی درمان زود انزالی با طب سوزنی پرداخته شده است:

1. بادکش گذاری ناحیه کمر و شکم: این روش شامل استفاده از بادکش (یک وسیله که هوا را به نواحی مختلف بدن هل داده و برای تسکین و ترتیب انرژی به کار می رود) در نواحی کمر و شکم است. این کار به تنظیم جریان انرژی در بدن کمک می کند و می تواند به تأخیر انزال کمک کند.

2. گرم کردن نقاط خاص با استفاده از موکسا: موکسا یک نوع درمان سوزنی است که در آن از سیگارهایی که از مواد گیاهی تشکیل شده اند برای گرم کردن نقاط خاصی از بدن استفاده می شود. این فرآیند به تنظیم انرژی در بدن کمک کرده و می تواند به کنترل انزال کمک کند.

3. طب فشاری: این روش شامل فشار دادن به نقاط خاصی در گوش، کف دست و پا، و همچنین زیر شکم توسط خود بیمار است. این فشارها به تنظیم انرژی در بدن و کمک به کنترل انزال می پردازند.

4. تمرین تحریک و توقف: این روش یک تمرین فیزیکی است که به تأخیر انزال کمک می کند. در این تمرین، فرد به همراه شریک خود تمرین های تحریک و توقف انجام می دهند، به این معنا که در زمان نزدیک به انزال، تحریک را متوقف کرده و سپس دوباره آن را ادامه می دهند.

5. تقویت عضلات ناحیه کف لگن (ناحیه پرینه): تقویت عضلات ناحیه کف لگن با استفاده از تمرینات مناسب می تواند به کنترل بهتر انزال و به تأخیر انداختن آن کمک کند.

روش های حرارت درمان مفید در طب سوزنی (طب سوزنی 5 عنصری و الکتریکی)

روش های حرارت درمانی در طب سوزنی (طب سوزنی پنج عنصری) ابزارهای موثری هستند. یکی از این روش ها، موکسا تراپی است که با اعمال گرما به نقاط خاص در ناحیه زیر شکم، به درمان زودانزالی کمک می کند. در این روش، از برگ های خشک شده گیاه برنجاسف به عنوان وسیله استفاده می شود. این برگ ها روی سوزن ها قرار داده شده و سپس گیاه سوخته می شود. این فرآیند باعث بهبود جریان انرژی در بدن می شود.

موکسا تراپی به علاوه درمان زودانزالی، می تواند برای تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش رطوبت بدن و مزاج سرد، کاهش خونریزی در دوران قاعدگی و سایر مشکلات مورد استفاده قرار گیرد. تحقیقات نشان داده است که این نوع از حرارت درمانی در طب سوزنی می تواند تعداد گلبول های سفید را افزایش دهد.

در مقابل، در طب سوزنی الکتریکی، به جای استفاده از یک سوزن برای هر نقطه، از دو سوزن با جریان الکتریکی ملایم استفاده می شود.

نواحی انجام طب سوزنی برای درمان زود انزالی

نقاطی که برای درمان زود انزالی با طب سوزنی مورد استفاده قرار می گیرند، شامل موارد زیر می شوند:

1. ST38

2. ST36

3. LR1

4. LR11

5. K16

6. CV2

7. CV6

8. ST30

9. HT7

10. PC6

11. KI27

12. S14

13. BL32

14. BL23

15. K13

16. SP6

17. GV20

هر یک از این نقاط از سر گرفته تا نوک پا نواحی انجام طب سوزنی برای درمان زود انزالی هستند.

مدت زمان انجام و طول درمان زود انزالی با طب سوزنی

زمانی که به درمان زود انزالی با استفاده از طب سوزنی فکر می کنید، باید در نظر داشته باشید که این یک فرآیند درمانی است که ممکن است مدت زمان زیادی به طول بینجامد. مدت زمان لازم برای درمان زود انزالی با طب سوزنی در هر شخص متفاوت بوده و بستگی به عواملی مانند شدت مشکل، تجربه و تخصص متخصص طب سوزنی، تعداد و فاصله جلسات درمانی، و نیز واکنش بدن به درمان دارد.

اگر به تنهایی از طب سوزنی به عنوان روش درمانی استفاده می کنید، باید آمادگی صبر و پیگیری را داشته باشید. این فرآیند ممکن است ماه ها به طول بینجامد تا به نتایج قابل توجهی دست یابید.

همچنین، در برخی موارد، طب سوزنی به عنوان یک ترکیب درمانی با دیگر روش های درمانی مانند مصرف داروها استفاده می شود. این ممکن است منجر به تسریع فرآیند درمان شود.

هزینه درمان با طب سوزنی زود انزالی

هزینه درمان زود انزالی با استفاده از طب سوزنی می تواند برای هر شخص متفاوت باشد و از عوامل گوناگونی تبعیت می کند. این هزینه به عوامل زیر وابسته است:

• مکان و محل ارائه خدمات

• تجربه و تخصص متخصص طب سوزنی

• تعداد جلسات درمانی

• امکانات اضافی

• بیمه و پوشش درمانی

مزایا و معایب درمان زود انزالی با طب سوزنی

در این قسمت برخی از مزایا و معایب درمان زود انزالی به وسیله طب سوزنی را بیان می کنیم:

مزایا

1. روش طبیعی و بدون استفاده از دارو

2. کاهش استرس و اضطراب

3. بهبود کیفیت رابطه جنسی

4. افزایش اعتماد به نفس

معایب

1. ممکن است نتایج متغیر باشند (برای برخی اثر بخش و برای برخی دیگر بی اثر)

2. نیاز به جلسات مکرر و پیگیری

3. ممکن است ناخوشایند باشد (به دلیل استفاده از سوزن)

4. هزینه ممکن است بالا باشد

5. نیاز به متخصص بالا و ماهر بودن

6. نتایج دائمی نیستند.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱