درمان جای جوش و آکنه با طب سوزنی

Control of Parkinson's disease کنترل بیماری پارکینسون طب سوزنی
طب سوزنی روشی موثر در کنترل بیماران پارکینسون
26 نوامبر, 2022
osteoporosis treatment درمان پوکی استخوان
درمان پوکی استخوان با گیاهان دارویی
14 دسامبر, 2022
acne treatment درمان آکنه طب سوزنی

طب سوزنی صورت در سالهای اخیر به طور فزایندهای محبوب شده است. طب سوزنی یکی آرایشی از سالم‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای پوست خود انجام دهید و یکی از موثرترین روش‌های موجود برای درمان بیماری‌های پوستی مانند آکنه، اگزمای صورت و روزاسه است. کاملا طبیعی است و به نتایج سریع و ماندگاری می‌رسد. طب سوزنی آرایشی با افزایش جریان خون و مواد مغذی به داخل و اطراف صورت و با مقابله با علل زمینه‌ای این بیماری، نه تنها شرایط پوستی مانند موارد ذکر شده در بالا را بهبود می‌بخشد، بلکه به دلیل توانایی آن در بهبود پوست، می‌تواند آثار زخم صورت، از جمله اسکار آکنه، اسکار شکاف کام، اسکار آبله مرغان و زخم‌های جراحی قدیمی را کاهش دهد.

آکنه وضعیتی است که تقریباً همیشه تحت تأثیر برخی از جنبه‌های رژیم غذایی افراد قرار می‌گیرد و این جنبه می ‌تواند باعث بدتر شدن آن شود. از آنجایی که طب سنتی چینی در اصل خود درک درستی از رژیم غذایی و چگونگی تاثیر غذاها، نوشیدنی‌ها و ادویه‌¬های مختلف بر بدن دارد، بنابراین به فردی که برای درمان آکنه مراجعه می‌کند، توصیه‌های غذایی نیز داده می‌شود که در صورت اجرا، به کاهش فوری آکنه‌های جدید کمک می‌کند. وضعیت سلامتی ما را می‌توان در چهره و چشمان‌مان دید. اگر سیستم‌های بدن در تعادل باشند با حتی اگر نباشد، ظاهر صورت این را نشان می‌دهد. به دلیل فرآیندهای خاصی که در بدن اتفاق می‌افتد (مانند اثرات هورمون‌ها، ایمنی پایین، داروها و غیره) و به دلیل انتخاب‌های خاص سبک زندگی، عدم تعادل هم در صورت و هم در بدن ایجاد می‌شود که باعث ایجاد مشکلات مختلفی از جمله مشکلات پوستی می‌گردد. طب سوزنی آرایشی برای تنظیم این عدم تعادل عمل می‌کند و منجر به بهبود ظاهر صورت و همچنین سلامت کلی بدن می‌شود.

در زیر برخی از مزایای درمان طب سوزنی آرایشی ارائه شده است:

• بیماری‌های پوستی مانند آکنه، روزاسه، اگزمای صورت را بهبود و پاک می‌کند

• اسکارهای صورت را کاهش می‌دهد یا از بین می برد (اسکارهای آکنه / اسکار شکاف کام / اسکارهای جراحی قدیمی)

• پوست را مرطوب می‌کند

• گردش خون و لنف در صورت را بهبود می بخشد

• رنگ و رو صورت را بهبود می‌بخشد

• درخشندگی طبیعی پوست را نشان می‌دهد

• سلامت و تندرستی کلی را ارتقا می‌دهد

طب سوزنی آرایشی نتایج طولانی مدت همراه با بهبود سلامت در صورت، بدن و ذهن را به ارمغان می‌آورد و آن را به یکی از قوی‌ترین درمان‌های غیر جراحی صورت موجود تبدیل می‌کند.

طب سوزنی می‌تواند انواع آکنه را با موفقیت درمان کند:

• آکنه ولگاریس (نام پزشکی برای آکنه معمولی)

• آکنه سر سفید و سر سیاه

• پاپول‌ها (لکه‌های قرمز یا صورتی)

• پوسچول (لکه¬های قرمز همراه با چرک)

• ندول‌¬ها (برجستگی¬های بزرگ و ملتهب که حین لمس سفت هستند)

• کیست (ضایعات بزرگ و پر از چرک که شبیه به کورک هستند)

با طب سوزنی آرایشی درمان آکنه، عدم تعادل در صورت و بدن تنظیم می‌شود به طوری که آکنه پاک می‌شود و تمام علل ایجاد کننده آکنه برطرف می‌شود. این کار با قرار دادن سوزن‌های بسیار ظریف در نقاط خاصی از صورت و بدن انجام می‌شود. اما نگران نباشید، این یک تجربه دردناک نیست. اکثر بیماران گزارش می‌دهند که حتی می‌تواند کاملا آرامش بخش باشد.

از آنجایی که آکنه نه تنها در سطح پوست بلکه در زیر سطح نیز وجود دارد، برای یک درمان واقعا موثر لازم است هر دو ناحیه را مورد توجه قرار داد. با طب سوزنی، تمام لایه‌های پوست درگیر می¬شوند و فرآیند بهبودی در سراسر پوست و در عمیق‌ترین سطح آن انجام می‌شود. به همین دلیل، آکنه فعال را می‌توان به سرعت تحت کنترل درآورد و با هر درمان، پوست به بهبودی ادامه می‌دهد و در نهایت باعث می‌شود آکنه فعال به طور کامل از بین برود. در بیشتر موارد این را می-توان ‌طی 4-8 درمان به دست آورد. هنگام پرداختن به اسکارهای عمیق یا نواحی خاص، از پروتکل‌های خاص طب سوزنی استفاده می‌شود، جایی که سوزن‌های ریز (به نام سوزن‌های داخل پوستی) در امتداد خط اسکار یا در ناحیه اسکار وارد می‌شوند. این سوزن‌ها آسیب‌های پوستی ریز ایجاد می‌کنند که باعث ایجاد پاسخ درمانی طبیعی در پوست می‌شود، فرآیندی که به طور طبیعی کلاژن و الاستین جدید را وارد اسکار می‌کند، دو عاملی که بدن برای ترمیم پوست آسیب‌دیده نیاز دارد. با هر درمان، جای زخم از عمق کم می‌شود و محو می‌شود و رنگ پوست درون اسکار بهبود می‌یابد. در نهایت می‌توان جای زخم را برای همیشه کاهش داد و در برخی موارد برای همیشه از بین برد.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱