طب سوزنی راهکاری اثربخش بر بهبود روند لاغری

hepatitis patients درمان بیماران هپاتیت طب سنتی
توصیه های طب سنتی برای بهبود بیماران مبتلا به هپاتیت
20 اکتبر, 2022
carpal tunnel syndrome treatment درمان سندروم تونل کارپال طب سوزنی
اثربخشی طب سوزنی بر درمان سندروم تونل کارپال
6 نوامبر, 2022
slimming process improvment بهبود روند لاغری طب سوزنی

استفاده گسترده از طب سوزنی برای کاهش وزن و بهبود روند لاغری نتیجه پیشرفتهای تحقیقاتی اخیر است. مطالعات اخیر نشان داده است که وقتی طب سوزنی با روش‌های سنتی کاهش وزن ترکیب شود، بیماران وزن بیشتری از دست می‌دهند. در این موارد، یک تا سه جلسه طب سوزنی برای تسریع لاغری می‌تواند در کمک به افراد برای دستیابی به هدف کاهش وزن معقول، ایمن و موثر باشد.

طب سوزنی یک روش طب سنتی چینی باستانی (TCM) است که شامل کاشتن سوزن‌های نازک در نقاط بسیار خاصی از بدن است. این سوزن‌ها به منظور تحریک اعصاب کلیدی در بدن که انرژی و متابولیسم را تنظیم می‌کنند و همچنین عوامل متعدد دیگری که می‌توانند بر سلامت شما تأثیر بگذارند، قرار می‌گیرند. برای بهبود روند لاغری، متخصص طب سوزنی بر روی سیستم غدد درون ریز و کلیه‌ها تمرکز می‌کند که برای درمان احتباس آب و تحریک تعادل عصبی و هورمونی مورد توجه قرار می‌گیرند. طحال و غده تیروئید نیز برای تأثیر قند و تعادل هورمونی هدف قرار می‌گیرند. در نهایت، غدد فوق کلیوی و تخمدان برای کنترل افزایش وزن ناشی از یائسگی یا سندرم پیش از قاعدگی (PMS) هدفگذاری می‌شوند.

چگونه طب سوزنی به روند لاغری کمک می‌کند؟

طب سوزنی می‌تواند با تنظیم تولید هورمون، بهبود متابولیسم، بهینه‌سازی هضم، کاهش التهاب، سرکوب اشتها، کاهش احتباس آب و بهینه‌سازی سایر عملکردهای بدن که با چاقی و کاهش وزن مرتبط هستند، به کاهش وزن کمک کند.

• هضم غذا را بهبود می بخشد

با استفاده از نقاط طب سوزنی معده و کلیه، می‌توان عملکرد دستگاه گوارش را بهبود بخشید و حتی میزان مواد مغذی دریافتی بدن را افزایش داد. با جلوگیری از کندی هضم و بهبود سلامت روده، می‌توانید یبوست، نفخ و سایر مشکلات گوارشی را که ممکن است شما را بی‌تحرک نگه دارند یا منجر به رسوب چربی شوند، از بین ببرید.

• التهاب را کاهش می‌دهد

التهاب یا تنش در روده، ماهیچه‌ها و سایر بافت‌های بدن می‌تواند متابولیسم را کاهش دهد، بر سیستم ایمنی فشار وارد کند و حتی بر سلامت قلب و هضم تأثیر بگذارد. با کاهش تنش و تنظیم پاسخ ایمنی بدن، طب سوزنی می‌تواند سطح استرس اکسیداتیو شما را کاهش دهد و بدن شما را برای از دست دادن وزن‌های اضافی آماده کند.

• احتباس آب را متوقف می‌کند

تحریک اعصاب کلیه و سیستم غدد درون‌ریز از احتباس آب در بدن جلوگیری می‌کند. جلوگیری از ذخیره آب اضافی بدن راهی سریع برای لاغری و کمک به حفظ آن است.

• تولید هورمون

اگر سطح هورمون شما از تعادل خارج شود، بر بسیاری از فرآیندهای مختلف بدن می‌توانند تأثیر منفی بگذارند، از هضم و مهارت‌های شناختی گرفته تا بهبود و عملکرد سیستم ایمنی. طب سوزنی طحال و نقطه "شن من" در گوش در متعادل کردن سطح هورمون موثر است.

• متابولیسم را افزایش می دهد

سوزن‌هایی که ناحیه تیروئید را تحریک می‌کنند می‌توانند عملکرد غده هیپوفیز شما، یکی از بخش‌های کلیدی بدن در رابطه با متابولیسم را تقویت کنند. این امر می‌تواند سرعت چربی سوزی را افزایش دهد و نه تنها تمرینات شما، بلکه فعالیت‌های روزانه شما را نیز در سوزاندن کالری و روند لاغری موثرتر کند.

• خلق و خو را بهبود می‌بخشد

طب سوزنی می‌تواند باعث ترشح اندورفین در بدن شود، هورمون‌هایی که احساس خوبی دارند و می‌توانند به سرعت استرس و اضطراب را از بین ببرند. بسیاری از افراد زمانی که سطح هورمون‌های استرس بالایی دارند یا احساس خستگی می‌کنند، پرخوری می‌کنند. طب سوزنی می‌تواند به از بین بردن این تمایلات کمک کند.

• طب سوزنی گوش

در سال‌های اخیر، گوش‌درمانی با طب سوزنی (همچنین به عنوان طب سوزنی گوش نیز شناخته می‌شود) برای لاغری، پس از انجام تعدادی از مطالعات که کاهش وزن قابل توجهی را به دنبال گوش درمانی نشان داده‌اند، مورد توجه زیادی قرار گرفته است. گوش یکی از متراکم‌ترین قسمت‌های بدن برای پایانه‌های عصبی است که در سراسر بدن به هم متصل هستند. ده‌ها نقطه خاص مختلف روی گوش وجود دارد که طی هزاران سال به دقت مطالعه و ثبت شده‌اند و می‌توانند بر سلامت شما تأثیر بگذارند.

مانند هر استراتژی یا رژیم لاغری، یک تغییر در سبک زندگی یا رفتار شما به احتمال زیاد نتایج مورد نظر شما را نخواهد داشت. حتی اگر طب سوزنی بتواند به طور موثری سطوح متابولیک و هورمونی شما را تغییر دهد و مسائل متعددی را در رابطه با کاهش وزن برطرف کند، شما همچنان باید این درمان را با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم تکمیل کنید.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱