آیا طب سوزنی برای دوره سالمندی سودمند است؟

acupuncture & dry needle طب سوزنی و سوزن خشک
تفاوت درمان طب سوزنی با سوزن خشک چیست؟
21 اکتبر, 2021
quit addiction with acupuncture ترک اعتیاد با طب سوزنی
اثربخشی درمان طب سوزنی برای ترک اعتیاد
6 نوامبر, 2021
acupuncture for old age طب سوزنی برای سالمندی

طب سوزنی یک روش قدیمی چینی است که شامل کاشت سوزن در بدن به منظور درمان انواع بیماری‌هاست. این روش درمانی مزایای بسیاری برای سالمندان دارد و هدف آن کمک‌رسانی به بیماران بدون استفاده از دارو است. این درمان قدیمی با درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی و چاقی مرتبط است. اگر سالمند شما از درد رنج می برد، این ممکن است بهترین درمان جایگزین برای او باشد. در اینجا لیستی از مزیت‌های که طب سوزنی می‌تواند برای سالمندان و افراد میانسال به همراه داشته باشد ارائه شده است

عدم نیاز به دارو در طب سوزنی

استفاده از طب سوزنی برای سالمندان این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به مقابله با عوارض جانبی داروها از بیماری‌ها تسکین یابند. این در حالی است که هرسال بسیاری از سالمندان و میانسالان بدلیل مشکلات ناشی از مصرف انواع داروها به اورژانس مراجعه می‌کنند.

طب سوزنی به عملکرد دستگاه تنفسی کمک می‌کند

بر اساس گزارش‌های مختلف مشاهده شده است که در افراد سالمند پس از شروع طب سوزنی بسیاری از مشکلات تنفسی مانند سینوزیت حاد، رینیت حاد التهاب لوزه و سرماخوردگی برطرف می‌شود

کمک به رفع اختلالات بینایی

گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان داده است که استفاده از طب سوزنی مشکلات ناشی بیماری‌های چشمی را در افراد سالمند و میانسال تسکین می‌دهد. برخی از این اختلالات عبارتند از آب مروارید، نزدیک بینی شبکیه مرکزی و ورم ملتحمه حاد.

کمک به بازگشت وضعیت سلامت بدن

طب سوزنی مبتنی بر مفهوم "چی" است که در طب سنتی چینی به عنوان انرژی یا نیروی حیات در نظر گرفته می‌شود. این انرژی نیروی حیات به طور مداوم در بدن تولید می‌شود و در امتداد 12 نصف النهار یا چاکراه جریان دارد. جریان انرژی توسط یک دو قطبی متعادل می‌شود که به آنها "یین" و "یانگ" گفته می‌شود. تعادل مناسب این انرژی بدن را قادر می‌سازد تا به وضعیت طبیعی خود بازگردد. هنگامی که پاتوژن‌ها به بدن حمله می‌کنند، باعث عدم تعادل انرژی می‌شوند، چیزی که منجر به بیماری می‌شود. بنابراین، طب سوزنی با بازیابی و اطمینان از جریان "چی" به روش صحیح، به بدن در درمان بیماری‌ها کمک می‌کند.

کمک به رفع ناراحتی‌های دهانی

با افزایش سن افراد، دندان‌ها و لثه‌ها معمولاً تحت تأثیر سال‌ها استفاده و گاهی اوقات نادیده گرفته شدن دچار فرسایش می‌شوند. نشان داده شده است که طب سوزنی برای درمان اختلالات دهانی مختلف از جمله التهاب لثه، درد پس از کشیدن دندان، درد دندان، فارنژیت حاد و مزمن و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی مفید است.

کمک به به درمان مشکلات عاطفی و روانی

برخی از مشکلات عاطفی و روانی که با طب سوزنی درمان می‌شوند عبارتند از اضطراب، افسردگی و بی‌خوابی. بیشتر این مشکلات برای سالمندان و افراد میانسال رایج است و با درد و رنج در بیشتر قسمت‌های بدن همراه است. این روش طب سنتی چینی تعامل ذهن و بدن را به عنوان یک جزو واحد می‌شناسد. هنگامی که "چی" به نصف النهارهای مناسب هدایت می‌شود، بدن تسکین و آرامش می‌یابد.

کمک به تسکین درد مفاصل

نشان داده شده است که طب سوزنی برای سالمندانی که تحت شرایط درد مزمن از جمله آرتریت هستند، تسکین مناسبی ارائه می‌کند. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که همه انواع روماتیسم‌های مفصلی را نمی‌توان با استفاده از طب سوزنی درمان کرد. در طول درمان آرتریت، سوزن‌ها در امتداد پاها، شانه‌ها یا بازوهای سالمند قرار می‌گیرند. اگرچه دوره درمان آرتریت با استفاده از طب سوزنی ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد، اما نشان داده شده است که طب سوزنی در درمان التهاب آرتریت موثر است.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱