آیا طب سوزنی در کنار روزه‌داری به پاکسازی بدن کمک می‌کند؟

prostate-treatment-acupuncture درمان پروستات طب سوزنی
بزرگی خوش‌خیم پروستات، علائم و روش‌های درمان
14 مارس, 2024
ramadan foods غذاهای رمضان
چه خوراکی‌هایی برای ماه رمضان روزه‌داران خوب است؟
7 آوریل, 2024
body detox acupuncture پاکسازی بدن طب سوزنی

body detox acupuncture پاکسازی بدن طب سوزنی

روزه داری علاوه بر یک فعل دینی، رژیم غذایی برای پاکسازی بدن است که با اثر بخشی بر سیستم گوارش سبب سم زدایی می شود و حتی افرادی که مسلمان هم نیستند نمونه ای از رژیم سلامتی مشابه روزه داری به نام فستینگ را انجام می دهند.

یک پاکسازی صحیح رژیم روزه داری با تحریک کبد و کلیه سبب سم زدایی کامل از بدن می گردد و باعث می شود گردش خون و فعالیت بدن افزایش یابد.

در دوران روزه داری امکان مصرف دارو و انواع قرص در طول روز نیز وجود ندارد. اگر فردی بخواهد همزمان روزه بگیرد و برخی بیماری ها را که به آن ابتلا دارد کنترل کند چه باید بکند؟ استفاده از درمان های غیر دارویی در این زمینه بهترین انتخاب است که طب سوزنی در راس آنها قرار می گیرد. علاوه بر اینکه طب سوزنی در کنار روزه داری به پاکسازی بدن کمک می کند، سبب می شود بدون نیاز به دارو فرد شرایط بیماری های مختلف را نیز کنترل کند.

طب سوزنی در ماه رمضان

ایجاد تعادل انرژی و تحریک بافتها، رگ ها، وریدها و ... در سیستم بدن انسان با کمک طب سوزنی از قرنها پیش انجام می شده است و همچنان با نتایج بسیار موفق درمانی همراه است که در کنار علم پزشکی روز به سلامتی انسان کمک می کند. افرادی که از این طب استفاده کرده اند یا خواهان درمان طب سوزنی هستند این سوال را مطرح می کنند:

آیا در ماه رمضان می توان طب سوزنی انجام داد؟

بله در ماه رمضان امکان انجام طب سوزنی وجود دارد. چرا که این درمان همراه با خوردن و آشامیدن نیست، چیزی به بدن تزریق نمی شود و همچنین همراه با خونریزی، ضعف، بی حالی و ... نمی باشد. پس تداخلی با فرآیند روزه داری ندارد و عامل باطل شدن روزه فرد نمی گردد.

پاکسازی ترکیبی بدن با روزه داری و طب سوزنی

فاصله زمانی که در طی یک روز فرد روزه دار از خوردن و آشامیدن خود داری می کند، به بدن این فرصت را می دهد تا سوخت و ساز خود را تنظیم کند و مواد انباشت شده در معده، روده و ... تخلیه گردد. بدن سبک می شود. عروق فعال می گردد. اما این فقط مربوط به سیستم گوارش انسان است. منبع بعدی تغذیه بدن در زمان روزه داری چربی انباشته شده در بدن می باشد. یکی از تاثیرات طب سوزنی بر روی این بافت چربی در سطح خارجی بدن می باشد. نقشه و محل های انجام طب سوزنی متناسب با اهداف مختلف متفاوت است. زمانی که هدف سم زدایی بدن با طب سوزنی باشد، نقاط تمرکز بر محدوده عروق و بافت های چربی دار بدن اعمال می گردد. حالا شرایط برای سوخت و ساز چربی بدن متفاوت می گردد. سیستم عروق در زمان کم آبی بدن همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. سم زدایی در دو محدوده داخلی و خارجی بدن انجام می گیرد. در زمان های دیگر چون فرد روزه نیست و نیازی به سوزاندن چربی تجمعی بدن ندارد، این فعل و انفعال رخ نخواهد داد.

تاثیر طب سوزنی بر پاکسازی بدن در زمان روزه داری

اثر بخشی طب سوزنی محدود به نظریه های طب سنتی نیست و توسط مراکز بهداشتی معتبر جهانی و موسساتی از جمله موسسه ملی بهداشت آمریکا تایید شده است. سیستم ایمنی بدن فرد در دوره روزه داری به دلیل کنش هایی که در آن رخ می دهد در سطح ایستا قرار دارد و در مواردی ضعیف تر عمل می کند. طب سوزنی کمک می کند فرآیند های خود ترمیمی به حد قابل قبولی تحریک شوند، تمرکز ذهنی فرد افزایش یابد، توانایی او بر کنترل دردها بیشتر شود و ...

از آنجایی که امکان مصرف دارو برای فردی که می خواهد روزه بگیرد وجود ندارد و در صورتی که دارو مصرف کند باید روزه نگیرد و از مزایای معنوی و جسمی روزه داری بهره مند نخواهد شد، راه های درمان غیر دارویی بسیار مهم می باشند. طب سوزنی در مدیریت بسیاری از بیماری ها به صورت کوتاه مدت یا دائمی موفق عمل می کند. حالا دیگر فرد با خیال راحت می تواند با روزه گرفتن علاوه بر احساس معنوی خاصی که بدست می آورد پاکسازی بدن را انجام دهد و شرایط بیماری خود را توسط طب سوزنی کنترل کند که این مهمترین تاثیر طب سوزنی بر روی بدن در زمان روزه داری می باشد که همراه با پاکسازی بدن است.

رژیم فستینگ ( رژیم روزه داری) در طب سنتی

شاید نام رژیم فستینگ به گوشتان خورده باشد، این رژیم دقیقا مشابه روزه داری است و یک رژیم ثابت شده با اثر بخشی بالاست که خیلی از افراد در دنیا بدون اینکه بدانند دقیقا مسیر مشابهی با یک فرد روزه دار را طی می کنند به انجام رژیم فستینگ بپردازند. تنوع رژیم های غذایی و فستینگ بسیار زیاد است. سبک روزه داری یکی از بهترین ها در این زمینه می باشد.

این نوع رژیم طی طب سنتی و از نمونه روزه داری استخراج شده است و به شکل های مختلف متناسب با شرایط افراد، برای آنها تجویز می گردد. با رژیم فستینگ سوخت و ساز بدن افزایش می یابد. مواد انباشته در بدن از جمله چربی ها وارد چرخه تامین نیاز بدن می شوند و در نتیجه فرد با کاهش وزن و لاغر شدن روبرو می شود که شاید از چندین روش و رژیم غذایی متفاوت به آن دست پیدا نکرده است. طب سوزنی به صورت جهانی در کنار رژیم فستینگ همراه می شود و چرخه درمان را کامل می کند. چیزی که در کشور ما به نام طب سوزنی با روزه داری شناخته می شود و رژیم فستینگ در دل روزه داری به طور کامل رعایت می گردد.

بیماری هایی که می توان با طب سوزنی در زمان روزه داری مدیریت کرد

برخی از افراد ممکن است بخاطر ابتلا به بیماری خاصی نتوانند فرآیند روزه داری و پاکسازی بدن را انجام دهند. باید این نوید را بدهیم که افراد مبتلا به بیماری های زیر می توانند زیر نظر متخصص طب سوزنی، با رعایت شرایط خاص، روزه بگیرند :

فشار خون بالا یا افت فشار خون

میگرن و سر درد

مشکلات روماتوئید، فیبرومیالژیا و ...

درد مفاصل مختلف بدن از جمله کمر، آرنج، زانو، مچ و ..

درد سیاتیک

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱