طب سوزنی را از چه سنی می‌توان استفاده کرد؟

sex quality with acupuncture کیفیت رابطه جنسی با طب سوزنی
آیا طب سوزنی به کیفیت رابطه جنسی کمک میکند؟
28 نوامبر, 2021
garlic خواص سیر
از خواص فوق‌العاده گیاه سیر چه می‌دانید؟
6 دسامبر, 2021
age of acupuncture سن طب سوزنی

طب سوزنی روشی است که از طریق کاشت سوزن‌های ریز و نازک به اندازه مو در پوست در نقاط استراتژیک به کاهش درد و درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کند. در تئوری طب سوزنی که بیش از 2000 سال در چین سابقه دارد، اعتقاد بر این است که بدن حاوی انرژی به نام "چی" است که در سراسر بدن در مسیرهایی به نام مریدین یا کانال جریان دارد. هنگامی که شما سالم هستید، این انرژی آزادانه جریان می‌یابد، اما در طول بیماری، انرژی ممکن است ضعیف یا مسدود شود. در طول درمان طب سوزنی، متخصص تلاش می‌کند تا جریان انرژی را در امتداد مریدین‌ها بهبود بخشد. بهبود جریان انرژی در بدن توسط طب سوزنی منجر به تحریک توانایی‌های درمانی طبیعی بدن می‌شود. تحقیقات علمی مدرن نشان می‌دهد که سوزن زدن در نقاط طب سوزنی بدن را تحریک می‌کند تا مواد شیمیایی را به سیستم عصبی و جریان خون ترشح کند. این مواد شیمیایی تجربه درد را تغییر می‌دهند و باعث ترشح مواد دیگری می‌شوند که بر سیستم‌های تنظیم داخلی بدن تأثیر می‌گذارند. طب سوزنی در درمان شرایط درد مزمن بدون عوارض جانبی موفق بوده است. همچنین نشان داده شده است که در درمان مشکلات و بیماری‌های زیر مفید است:

درد و نقاهت بعد از عمل و درد دندان، تهوع و استفراغ مربوط به شیمی درمانی، سینوزیت، برونشیت و آسم، گاستریت، کولیت، سکسکه و یبوست، درد شکم، سردرد، درد کمر، گردن درد، اعتیاد، توانبخشی سکته مغزی، گرفتگی‌های قاعدگی، آرنج تنیس بازان، فیبرومیالژیا، درد میوفاشیال، آرتروز، سندرم تونل کارپال

در کودکان یا نوزادان از چه سنی می‌توان از طب سوزنی استفاده کرد؟

طب سوزنی برای کودکان می‌تواند در ابتدا ترسناک به نظر برسد، قبل از اینکه آنها متوجه شوند که واقعا چیست. یک جلسه معمولی در کودکان یا نوزادان ممکن است فقط یک یا دو سوزن داشته باشد و در برخی موارد بدون سوزن یا نفوذ به پوست باشد. هیچ حداقل سنی برای شروع استفاده از طب سوزنی وجود ندارد، و متخصص‌ها به طور معمول نوزادان را نیز از این روش درمان می‌کنند. نوزادان ۳ هفته‌ای می‌توانند تحت درمان طب سوزنی قرار گیرند. در برخی موارد کودکان در واقع سریعتر از بزرگسالان به درمان پاسخ می‌دهند. با اینحال عقل سلیم حکم می‌کند کودک خود را در معرض میکروب‌ها (از سایر بیماران در مطب، سوزن‌های کاملاً استریل نشده) قرار ندهید، زیرا نتیجه می‌تواند بدتر از مشکلی باشد که می‌خواهید درمان کنید. همچنین اگر کودک شما از سوزن می‌ترسد، متخصص طب سوزنی ممکن است نقاط طب سوزنی را ماساژ دهد. به این حالت ماساژ درمانی یا tuina می‌گویند. ازینرو شاید کاربرد اصطلاح طب فشاری در کودکان مناسب‌تر باشد. زیرا در کودکان زیر 8 سال یا نوزادان اغلب از فشار نقاط مربوط به طب سوزنی با انگشتان به جای کاشت سوزن استفاده می‌شود. که به این طریق این روش را می‌توان برای کودکان چند هفته‌ای بدون نگرانی استفاده کرد.

در حالی که مدت و دفعات یک جلسه طب سوزنی کودکان و نوزادان به سن و سلامت آنها بستگی دارد. یک جلسه متوسط معمولاً بسیار کوتاه است و یک تا پنج دقیقه طول می‌کشد و باید چندین بار در هفته تا زمانی که بیماری از بین رود یا گاهی اوقات برای مدت طولانی‌تری انجام شود تا اطمینان کامل از عدم بازگشت مشکل حاصل شود. به طور معمول، هر چه کودک بزرگتر باشد، جلسه طولانی‌تر است.

طب سوزنی در کودکان یا نوزادان برای چه مشکلات مفید است:

طب سوزنی در کودکان و نوزادان را می‌توان برای طیف وسیعی از مشکلات استفاده کرد. استفاده از این تکنیک‌های طب سوزنی، همراه با ماساژ توسط والدین، گردش خون و انرژی "چی" را افزایش می‌دهد و همچنین برای آرامش نوزاد عالی است. مشکلات رایج در کودکان که بوسیله طب سوزنی قابل کنترل هستند عبارتند از:

بیش فعالی، آسم و آلرژی، اضطراب و افسردگی، شب ادراری، مسائل رفتاری، قولنج، سرفه و سرماخوردگی، مشکل گوارشی، عفونت گوش، اگزما و کهیر، تب‌ها، شکم درد، سوء هاضمه، اسهال

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱