طب سوزنی روشی موثر در تقویت موی سر

hemorrhoids treatment درمان هموروئید
توصیه طب سنتی برای درمان هموروئید
13 نوامبر, 2023
asthma disease بیماری تنفسی و آسم
بهبود بیماری تنفسی و آسم با طب سوزنی
29 نوامبر, 2023
hair strenghten تقویت مو طب سوزنی

hair strenghten تقویت مو طب سوزنی

ریزش مو، به خصوص در مردان، بسیار شایع است. اما هنوز در حوزه پزشکی، علت دقیق ریزش مو یا طاسی شناخته نشده است.

امروزه روش ‌ها و تکنیک‌ های مختلفی برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو وجود دارد، که در این بین، طب سوزنی یکی از روش‌ های طبیعی و ایمن است که به دلایل مختلفی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در این مقاله، قصد داریم تا مطالبی درباره طب سوزنی برای رشد مو را بیان کنیم.

شایع ‌ترین علل ریزش مو

ریزش مو یک مشکل شایع است که ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. عوامل ژنتیکی می ‌توانند نقش مهمی در ریزش مو داشته باشند؛ به عنوان مثال، اگر والدین یا افراد خانواده دیگر دچار ریزش مو شده ‌اند، احتمالا شما هم این مشکل را تجربه خواهید کرد.

اختلالات تیروئید عامل دیگری است که می‌ توانند باعث ریزش مو شوند. اگر تیروئید شما خیلی فعال یا غیرفعال باشد، ممکن است موهای شما ریزش کنند.

عدم تغذیه مناسب و رژیم غذایی نامناسب، کمبود آهن، استفاده بلند مدت از مواد شیمیایی قوی و استرس مزمن نیز تاثیر مستقیمی بر سلامتی موها دارد و می ‌تواند باعث ریزش آن ها شود.

درمان ریزش مو با طب سوزنی

طبق تحقیقات انجام شده در طب سوزنی، ریزش مو به عواملی مانند خون و سلامت اندام ‌های داخلی مرتبط است. با تقویت این بخش ‌های بدن، رشد مجدد مو امکان ‌پذیر می‌ شود. طب سنتی با بهبود گردش خون و تامین مواد غذایی به پوست سر می ‌تواند باعث رشد موهای جدید شود.

تاثیر درمان رشد مو با طب سوزنی برای هر فرد متفاوت است اما معمولا روند درمان ۶ تا ۹ ماه به طول می ‌انجامد.

اولین مرحله برای درمان ریزش مو و تقویت آن به کمک طب سوزنی انتخاب یک کلینیک تخصصی به همراه پزشک متخصص طب سوزنی است. این انتخابات برای پیشرفت موفقیت ‌آمیز درمان بسیار تأثیرگذار است.

مرحله بعدی قرار گرفتن در جلسه ملاقات با پزشک است. در این مرحله، پزشک به معاینه ‌ی بیمار می ‌پردازد و اطلاعاتی چون سوابق بیماری، سن بیمار، داروهای مصرفی و... را از بیمار دریافت می ‌کند. سپس با توجه به معاینات انجام شده و اطلاعات به ‌دست آمده، یک برنامه درمانی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو ارائه می ‌دهد.

حالا باید بیمار برای انجام طب سوزنی آماده شود. برای این منظور، باید مطابق نوع درمان، روی تخت دراز بکشد یا بر روی صندلی بنشیند. سپس پزشک محل درمان را با استفاده از الکل ضدعفونی می‌ کند. سپس برای انجام عملیات طب سوزنی، پزشک باید سوزن ‌های مخصوص را وارد بدن ‌کند. مدت زمان متوسط نگهداری سوزن‌ ها در بدن بیمار حدود ۳۰ دقیقه است. گاهی اوقات پزشک ممکن است سوزن‌ ها را دستکاری کند و در قسمت های مختلف بدن وارد کند یا در جایگاهشان حرکت دهد. این کار باعث افزایش گرما و الکتریسیته می ‌شود که تاثیر مثبتی بر سرعت بهبود درمان خواهد داشت.

در مرحله آخر درمان، سوزن ‌ها برداشته می ‌شوند.

طب سوزنی برای ریزش مو در چه کسانی موثر است؟

طب سوزنی می‌ تواند برای افرادی که ریزش مو دارند و دلایل آن در عوامل هورمونی، سوء تغذیه، استرس یا بیماری ‌های خاصی مانند آلوپسی سبورئیک قرار دارد، موثر باشد. به‌ ویژه در خانم‌ ها که ممکن است مشکلات هورمونی بیشتری داشته باشند، طب سوزنی می ‌تواند نتایج قابل توجهی داشته باشد.

همچنین افرادی که ریزش موهایشان تحت فشارهای عصبی اتفاق افتاده است، می توانند از این روش برای درمان ریزش مو بهره ‌مند می‌ شوند.

طب سوزنی چگونه ریزش مو را درمان می کند؟

در طب سوزنی، پزشک سوزن ‌های نازک را در نقاط خاصی از بدن قرار می ‌دهد تا به عنوان تحریک‌ کننده بر روی مناطق مختلف اعصاب، پوست، بافت ‌ها و غدد عمل کند. این تحریک‌ ها منجر به بهبود گردش خون و رسیدن مواد مغذی به پوست سر می ‌شود و در نتیجه باعث رشد موهای جدید می ‌شود. همچنین، برخی از متخصصان از گیاه درمانی و ماساژ درمانی نیز به منظور سرعت بهبود درمان رشد مو استفاده می‌ کنند.

یک مطالعه انجام شده توسط مجله ‌ی طب سوزنی شانگهای نشان داد که 99.1 درصد از افرادی که به طب سوزنی پرداخته بودند، از رشد موهای خود راضی بودند و در حدود 90 درصد آن ‌ها به طور کامل ریزش مو متوقف و رشد مو تسریع شده است.

آیا طب سوزنی روی پوست سر عوارض دارد؟

معمولا استفاده از طب سوزنی برای درمان ریزش مو با عوارض جانبی کمتری همراه است. اگرچه این روش ممکن است در برخی افراد عوارض جزئی داشته باشد، اما این عوارض احتمالی معمولا کم و گذرا هستند. مثلا ممکن است در ناحیه درمان، کبودی کوچکی ایجاد شود یا در برخی موارد سردرد و درد ظریفی رخ دهد. همچنین، اگر طب سوزنی توسط یک پزشک متخصص انجام نشود یا ابزارها به طور صحیح استریل نشوند، خطر خونریزی یا عفونت ممکن است وجود داشته باشد. بنابراین، انتخاب یک پزشک ماهر و اطمینان از استفاده از ابزارها و تجهیزات استریل برای پیشگیری از عوارض احتمالی بسیار مهم است.

هزینه طب سوزنی برای ریزش مو

هزینه طب سوزنی برای درمان ریزش مو به شدت و علت ریزش مو و وضعیت فرد بستگی دارد. از طرف دیگر، لازم به ذکر است که هزینه طب سوزنی ممکن است با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان نیز متغیر باشد. معمولا پزشکان متخصص قیمت طب سوزنی برای ریزش مو را پس از انجام اولین معاینه به بیمار اعلام می‌ کنند. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه ‌ی درمان ریزش مو با طب سوزنی به نسبت سایر روش ‌های درمانی، به صرفه تر است.

درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی سوزنی امکان پذیر است؟

امروزه، طب سوزنی به عنوان روشی معتبر برای کاهش ریزش مو ارثی مطرح شده است. زیرا، طب سوزنی منجر به افزایش جریان خونی محلی می شود که بهبود رشد موها و کاهش ریزش مو را تسریع می کند.

برای درمان ریزش مو با طب سوزنی به چند جلسه نیاز است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ریزش مو با استفاده از طب سوزنی بستگی به شدت و وضعیت ریزش مو دارد. اما معمولا، حداقل تعداد جلسات مورد نیاز برای این درمان حدود ۱۰ جلسه است. برای بهبودی و تقویت رشد موها، باید طبق برنامه‌ ی درمانی تعیین شده توسط متخصص طب سوزنی، در تمامی جلسات مورد نیاز شرکت کنید. زیرا، این کمک می ‌کند تا اثربخشی درمان بیشتر شود و از نتایج بهتری برخودار شوید.

تاثیر طب سوزنی سر برای ریزش مو چقدر است؟

طب سوزنی می ‌تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش ریزش مو داشته باشد و فواید آن ممکن است برای مدت ‌های طولانی، مانند ماه ‌ها یا حتی سال ‌ها، باقی بماند. این روش به عنوان یک روش پایدار، کم هزینه و بدون عوارض شناخته می ‌شود و می ‌تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک کند.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱