فواید طب سوزنی پیش از اقدام به بارداری در زنان

brain tumor treatment درمان تومور مغزی
آیا طب سوزنی بر توده های مغزی اثرگذار است؟
30 سپتامبر, 2022
diarrhea and vomiting treatment درمان اسهال و استفراغ
گیاهان دارویی موثر بر درمان اسهال و استفراغ ویروسی
14 اکتبر, 2022
get pregnant with acupuncture اقدام به بارداری با طب سوزنی

برای برخی از زنان، طب سوزنی نه تنها راهی برای کاهش استرس در هنگام تلاش برای باردار شدن است، بلکه نویدبخش افزایش باروری نیز است.

آیا طب سوزنی میتواند باروری شما را افزایش دهد و به باردار شدن کمک کند؟

در مورد اینکه آیا طب سوزنی باروری را افزایش میدهد یا خیر، هنوز اجماع قطعی وجود ندارد، اما برخی تحقیقات امیدوارکننده است. میزان موفقیت این روش هنوز نامشخص است زیرا برخی مطالعات نشان داده‌اند که طب سوزنی به افزایش باروری کمک می‌کند، به خصوص در زنانی که مشکل باردار شدن دارند، در حالی که مطالعات دیگر هیچ افزایشی را نشان نداده‌اند. مطالعه اخیر در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) نشان داد که طب سوزنی تنها باعث افزایش ناچیز (حدود 1 درصد) در نتایج بارداری می‌شود، اما تحقیقات دیگر نشان داده است که طب سوزنی همراه با سایر درمان‌های باروری، میزان موفقیت را تا 50 درصد افزایش می‌دهد.

یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که احتمال باردار شدن به کمک انجام طب سوزنی قبل و بعد از انتقال جنین در روشIVF نسبت به زنانی که تازه سبک زندگی خود را تغییر داده‌اند بیشتر است. بررسی 23 مطالعه نشان داد که طب سوزنی شانس بارداری را در زنانی که تحت IVF قرار می‌گیرند بهبود می‌بخشد، اگرچه این یافته هنوز بحث‌برانگیز است. اگرچه اطلاعات قطعی کمی وجود دارد که نشان دهد طب سوزنی نرخ بارداری طبیعی را بهبود می‌بخشد، اما همچنین هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد این کار ضرر دارد.

مزایای امتحان طب سوزنی برای باروری چیست؟

نشان داده شده است که طب سوزنی به کاهش افسردگی کمک می‌کند، که معمولا برای زنانی که با ناباروری دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکل ساز است. همچنین می‌تواند استرس و اضطراب را که می‌تواند به مشکلات باروری منجر شود، کاهش دهد. این در حالی است که نشان داده شده است که سطوح بالای کورتیزول (هورمون استرس) خطر سقط جنین را در زنان پس از باردار شدن افزایش می‌دهد.

آیا هنگام تلاش برای باردار شدن، انجام طب سوزنی خطراتی دارد؟

این عمل معمولاً بی‌خطر است، اما مهم است که به دنبال یک متخصص معتبر و دارای مجوز که با مراقبت‌های ناباروری آشنا است، باشید. از متخصص غدد یا زنان خود بپرسید که آیا می‌تواند شما را به کسی معرفی کند یا خیر. به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی، بخواهید به سوزن‌هایی که در درمان شما استفاده می‌شود نگاه کنید تا مطمئن شوید که سوزن‌های یکبار مصرف بسته بندی شده‌اند. پزشک شما همچنین باید هر بار قبل از وارد کردن سوزن از یک سواب الکلی روی پوست استفاده کند. بسیاری از متخصصان طب سوزنی نیز درمان‌های گیاهی را توصیه می‌کنند. بسیار مهم است که در مورد این درمان‌ها با متخصص غدد و زنان خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که آنها برای درمان با هر گونه درمان باروری که برای شما تجویز شده است، مداخله نداشته باشد.

نقاط فشار طب سوزنی برای باروری

به گفته متخصصان طب سوزنی، نقاط فشار روی سر باعث آرامش می‌شود، در حالی که نقاط اطراف معده به تقویت جریان خون تازه به تخمدان‌ها کمک می‌کند. سایر نقاط اطراف ساق پا برای تقویت جریان خون به اندام‌های تناسلی استفاده می‌شود که از پاها شروع می‌شود.

چه چیزی در یک قرار ملاقات طب سوزنی انتظار می‌رود؟

بازدید اولیه شما باید شامل یک مشاوره عمیق باشد. به نظر می‌رسد که سوالات بلافاصله به ناباروری مربوط نمی‌شود، اما برای پزشک مهم است تا درمان ایده‌آل را برای شما تعیین کند. پس از مشاوره، متخصص طب سوزنی از تاکتیک‌های مختلفی برای افزایش باروری یا جریان خون در اندام‌های خاص استفاده می‌کند. سوزن‌ها برای حدود 20 تا 25 دقیقه در حالی که شما در اتاق استراحت می‌کنید، در بدن می‌مانند. بازدیدهای بعدی کوتاه‌تر است و معمولاً شامل مشاوره نمی‌شود.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱