اثربخشی طب سوزنی برای خانمها پس از زایمان

increasing breastfeeding افزایش شیردهی با گیاهان دارویی
گیاهان دارویی اثربخش برای دوران شیردهی مادر
28 سپتامبر, 2021
reflux treatment with traditional medicine درمان رفلاکس معده گیاهان دارویی
درمان رفلاکس معده با کمک گیاهان دارویی طب سنتی
16 اکتبر, 2021
Postpartum women طب سوزنی بعد از زایمان

بارداری و زایمان تجربیات بسیار بزرگی هستند که می‌توانند در زندگی فرد تغییرات جدی ایجاد کنند. طب سوزنی، یک روش درمانی در طب سنتی چینی است که به مدت هزاران سال برای حفظ و ارتقاء سلامت زنان در دوران بارداری و پس از زایمان استفاده می‌شود. بسیاری از زنان در دوران بارداری در جستجوی درمان‌های ایمن و بدون دارو برای شرایط خود، به سمت طب سوزنی تمایل پیدا می‌کنند. سال‌ها تجربه نشان داده است که درمان‌های طب سوزنی در دوران بارداری می‌تواند در حفظ سلامت مادر چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روحی مفید باشد، و بر رشد نوزاد تأثیر می‌گذارد.

فواید طب سوزنی پس از زایمان

کاهش استرس و کمک به ریلکس شدن: تولد فرزند اگرچه می‌تواند حالت روحی فرد را به عنوان یک والد دگرگون کند اما معمولا همراه با خستگی است. سیستم عصبی والدین برای نوزاد جدید در حالت آماده باش است. کمبود خواب و از دست دادن ریتم خواب میزان اضطراب را تشدید می‌کند. اینجاست که طب سوزنی می‌تواند در کاهش استرس و ایجاد آرامش در بدن و ذهن مفید باشد.

کمک به کاهش درد: بارداری و زایمان یک پروسه سخت و پردرد است. بر اساس مطالعات فراوان استفاده از طب سوزنی از طریق تحریک تولید اندورفین‌ها در بدن می‌تواند به طور چشمگیری در کاهش انواع دردها مفید باشد. این روش برای تسکین کمردرد و سایر دردها پس از زایمان قابل استفاده است.

کمک به تسریع روند درمان و تجدید قوا پس از زایمان فیزیکی: اگرچه تولد فرزند یک تجربه بسیار زیبا است اما انرژی زیادی از زنان می‌گیرد. این در حالی است که در دنیای مدرن اغلب مادران پس از زایمان به سرعت به کار و مسئولیت‌های خود باز می‌گردند و فرصت کافی برای بازتوانی ندارند. اینجاست که صرف نظر از داشتن زایمان طبیعی یا سزارین، استفاده از طب سوزنی‌، داروهای گیاهی، موکسابوسشن و تغذیه مناسب می‌تواند به زنان در بازگشت به تعادل کمک کند.

کمک به درمان افسردگی پس از زایمان: حدود 10 درصد از زنان در دوران بارداری دچار افسردگی می‌شوند. زنانی که مستعد ابتلا به افسردگی هستند، در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اگر افسردگی در دوران بارداری درمان نشود، احتمال بروز افسردگی پس از زایمان بیشتر است. افسردگی که درمان نشود ممکن است منجر به رفتارهای نامتعادل مادر مانند سوء مصرف دارو، کم‌طاقتی، تغذیه نامناسب، اختلال خواب شود. این در حالی است که بر اساس مطالعات مختلف استفاده از طب سوزنی در زنان باردار و پس از زایمان می‌تواند در کاهش افسردگی تاثیرگذار باشد.

کمک به افزایش تولید شیر مادر: بر اساس برخی مطالعات انجام شده، ثابت شده است که طب سوزنی باعث افزایش تولید شیر در زنان شیرده می‌شود. این امر به مادر کمک می‌کند تا در صورت کمبود طبیعی شیر یا احساس درد همچنان بتواند به نوزاد خود شیر دهد.

کمک به تنظیم چرخه‌های قاعدگی: بارداری و زایمان می‌تواند باعث نوسان هورمون‌ها شود. طب سوزنی می‌تواند چرخه‌های قاعدگی سالم را دوباره برقرار کند و مسائلی مانند خونریزی شدید‌، چرخه‌های نامنظم و دوره‌های دردناک را متعادل کند.

کمک به کنترل بی‌اختیاری ادراری: بی‌اختیاری ادراری یک اختلال شایع در زنان پس از زایمان است. با توجه به عوارض جانبی درمان‌های جراحی و دارویی‌، بیماران و پزشکان به طور یکسان تمایل زیادی به روش‌های غیر تهاجمی مانند تمرین عضلات کف لگن، بیوفیدبک، تحریک الکتریکی، تمرین مثانه، مخروط واژن و طب سوزنی دارند.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند.

آقای دکتر جعفرقلی عضو هیأت علمی مؤسسه جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران می باشند. ایشان با گذراندن دوره های متعدد و پیشرفته بین المللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای دریافت خدمات طب سوزنی و طب سنتی میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱ تماس گرفته یا با کلینیک ایشان در ونک با شماره ۸۸۶۵۵۱۳۸ یا در زعفرانیه با شماره ۲۲۱۸۳۱۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس اپ

فرم تماس

(+۹۸) ۹۱۲۹۲۲۶۱۷۱