پرسش و پاسخ

1آیا طب سنتی می‌تواند به بیماری‌های قلبی و عروقی کمک کند؟

طب سنتی تلاش می‌کند با توصیه‌های بسیار ساده از بروز بیماری‌ها جلوگیری کند. اکثر ما در اطراف خود افرادی را دیده‌ایم که با پایبندی به این توصیه‌ها در پیری کاملاً جوان به نظر می‌رسند. یک توصیه ساده این است که مصرف روزانه یک عدد سیب، انسان را از بیماری‌های ویروسی و باکتریایی حفظ می‌کند. البته در طب سنتی برای درمان هم راهکارهایی وجود دارد. نوشیدن معجون‌های ترکیبی حاصل از گیاهان و دیگر مواد مغذی می‌تواند در درمان بیماری‌های قلبی و عروقی، کلسترول بالا و حتی چاقی مؤثر باشد. همچنین درمان‌هایی مانند فصد، حجامت و ماساژ با تأثیر مثبت و مستقیم بر روی فشار خون برای جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی و بهبود آن مناسب هستند.

2آیا با مطالعه کتاب‌های مختلف در زمینه طب سنتی می‌توان خوددرمانی کرد؟

در طب سنتی برای بدن انسان مزاج‌های مختلف تعریف شده است. درمان با توجه به نوع مزاج هر فرد متفاوت است. طوری که یک گیاه می‌تواند برای فردی مفید و برای دیگری مضر باشد. علاوه بر این، مقدار و زمان مصرف نیز برای هر فرد متفاوت است. برای مثال نعناع کوهی یک گیاه دارویی و ضدعفونی کننده قدرتمند است. اما استفاده روزمره از آن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. به همین دلیل، طب سنتی با خوددرمانی مخالف است و برای بهبودی باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.

3برای درمان کبد چرب به کمک طب سنتی چه می‌توان کرد؟

امروزه بیماری کبد چرب بسیار رایج است. طبع کبد، گرم و تر است و افراط در خوردن خوراکی‌هایی با طبع سرد، برای کبد مضر است. سرد شدن طبع کبد باعث جمع شدن بافت چربی در آن می‌شود. برای پیشگیری از این بیماری باید از مصرف خوراکی‌هایی مانند چای سیاه، غذاهای سرخ کردنی، غذاهای چرب و پرحجم و سس مایونز اجتناب کرد. از طرف دیگر مصرف میوه، سبزیجات، برگ زردآلو، زنجبیل، توت، سیاه‌دانه و عناب توصیه می‌شود. برای پاکسازی کبد نیز می‌توان از عرقیات گیاهی مانند خار مریم و عرق نسترن استفاده کرد.

سؤالات خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید. در اسرع وقت به سؤالات شما پاسخ می‌دهیم.